להקות לחתונה

להקות לחתונה אשר מופיעות בחתונות יכולות להפוך את החתונה לסיפור הצלחה של ממש. כמובן שכאשר החתן והכלה בוחרים להקות לחתונה הם צריכים לבחור להקה טובה אשר מוצאת חן בעיניהם ומנגנת בסגנון מוזיקלי אשר מתאים לאירוע כולו. למשל, להקות רוק כבד ככל הנראה הן אינן להקות אשר מתאימות לחתונות אך להקות אשר עושות קאברים לשירים מפורסמים משנות השישים או לשירים עבריים יפים בהחלט כן יכולים להתאים. במרבית החתונות בני הזוג מזמינים תקליטן, אשר נקרא גם די.ג'יי, שהוא אחראי על הצד המוזיקלי באירוע. כאשר שוכרים את שירותיהן של להקות חתונה גם מגוונים ומחדשים לאורחים וגם הקהל נהנה משום שהוא רואה את הלהקה מופיעה בו במקום. אין ספק שההופעה החיה משפיעה מאוד בצורה חיובית על האנרגיות של הקהל ועל האווירה באירוע.

להקות לחתונה צריכות לנגן רפרטואר רחב של שירים על מנת שהן יוכלו לתת מענה מוזיקלי לאורך כל האירוע. למשל, הן צריכות לנגן את השיר הנבחר של בני הזוג בדרך לחופה, לנגן שירים שקטים ונעימים במהלך קבלת הפנים ובמהלך הריקודים לדאוג לשירים קצביים ושמחים שיעשו חשק לכל האורחים לעלות על רחבת הריקודים. עוד לפני ששוכרים להקות לחתונה יש לבדוק האם הלהקות אכן יכולות "לספק את הסחורה" ולנגן מגוון שירים יפים וקצביים. כמובן שיש להתאים את הלהקה לאופי האירוע ולסגנון האירוע. למשל, ישנם אירועים שאמורים להפוך לחפלות שמחות וישנם אירועים רגועים יותר שבהם בדרך כלל מרבית האורחים אינם רוקדים.
 
להקות לחתונה הן לרוב יקרות יותר מתקליטן אשר מזמינים לאירוע. כמובן שהמחירים שגובות להקות לחתונה תלוי בגודל שלהן, דהיינו במספר הנגנים ובמספר הזמרים שלהן וכמובן במוניטין שלהן. לרוב ככל שהלהקות מפורסמות יותר וה"באז" סביבן גדול יותר כך המחיר שהן יגבו עבור הופעות הוא גבוה יותר. גם אם שוכרים את שירותיו של קליטן מפורסם לחתונה או לכל אירוע אחר הוא לרוב יגבה ממארגני האירוע מחירים גבוהים פי כמה או מחירים גבוהים בצורה משמעותית מתקליטן אנונימי ולא מוכר. כך שישנם כמה קריטריונים שונים אשר משפיעים על המחיר שגובות להקות לחתונה.