אירוע טוב ומוצלח כולל כמה פרמטרים עיקריים: אוכל טוב, אנרגיות חיוביות, אולם יפה ונוח ומוסיקה איכותית. מוסיקה לאירועים היא בהחלט חשובה משום שהיא מלווה את האירוע משלבי ההתחלה שלו ועד סופו של האירוע. אם ניקח לדוגמה חתונה, אז בשלב קבלת הפנים מושמעת מוסיקה לאירועים בדרך כלל קלילה, שקטה ונעימה. לאחר מכן בשלב החופה, החתן הכלה בוחרים מוסיקה שתלווה אותם בכניסה לחופה וביציאה ממנה. בשלב הארוחה גם כן מתנגנת מוסיקה שקטה ושלווה שתנעים את זמנם של הסועדים ולבסוף, מגיע השלב המרכזי ביותר של מוסיקה לאירועים והוא שלב המסיבה שכאן המוסיקה הופכת לשחקן הראשי.

 
אפשר בהחלט לראות שגם באירועים גדולים אחרים כמו למשל בר מצווה, ברית או כנס, גם כאן מוסיקה לאירועים היא מהווה מרכיב בלתי נפרד מהאירוע, מרכיב אשר מלווה גם כן את האירוע לכל אורכו. לכן כאשר אתם עומדים בפני תכנון של אירוע מכל סוג שהוא, אל תקלו את הראש כאשר תגיעו לבחירת מוסיקה לאירועים.
 
ישנם כמה דברים שעליכם לקחת בחשבון כאשר אתם מתכננים את המוסיקה באירוע שלכם: קודם כל, כדאי לכם לבחון איזו אוכלוסיה תגיע לאירוע, כלומר האם רוב האורחים הם צעירים או מבוגרים. האם אתם רוצים שרוב המוסיקה תפנה לקהל הצעיר או שאתם מעוניינים להקדיש גם זמן מספק למוסיקה המתאימה יותר לקהל המבוגר? האם אתם רוצים שתתנגן מוסיקה מכל הזמנים או שאתם רוצים רק מוסיקה מהשנים האחרונות. כל אלה הן החלטות שיש לקבל לפני שאתם בכלל מתחילים, חשוב לאפיין את קהל היעד שלכם באירוע ואת המאפיינים שאתם רוצים שיהיו.
 
לאחר מכן, יש לבחור את התקליטן שיהיה זה אשר ינגן את המוסיקה במהלך האירוע. אפשר כמעט לטבוע כיום עם המבחר העצום של התקליטנים הקיימים, אך מומלץ לגשת בתחילה לתקליטנים שנכחתם באירועים שהם ניגנו בהם מוסיקה לאירועים. כך תהיה לכם התרשמות טובה יותר כי תזכרו אם נהניתם או לא. התקליטן צריך להיות מנוסה מספיק הן כדי לרצות את הבקשות שלכם, אך גם הן בשביל לשים לב להלך הרוח בקהל ולדעת כיצד להתאים את עצמו לאווירה במהרה.
 
בדרך כלל עם התקליטן תוכלו לבנות איזה שהוא פלייליסט שיכסה את כל האירוע- קבלת הפנים, שעת הסעודה והמוסיקה ברחבת הריקודים. הפלייליסט יוכל לכלול את השירים שאתם רוצים בשילוב עם הטעם האישי והידע והניסיון בפועל של התקליטן. חשוב לבוא לזה עם ראש פתוח מפני שהתקליטן בדרך כלל יודע מה הקהל רוצה. כאן תוכלו להכניס את השירים שחשוב לכם מאד שיתנגנו ובדרך זו תוכלו להשפיע על האווירה באירוע ועל התחושה האישית שלכם כאשר שירים יקרים לכם יתנגנו לפתע.
 
מוסיקה לאירועים ושירה בציבור אינה גורם נלווה או זניח כאשר מתכננים אירוע ולכן חשוב להקדיש לכך מספיק מחשבה ותכנון מראש כדי לתרום להצלחה מירבית של האירוע.