מסיבת רווקים

מסיבת רווקים היא מסיבה שמסמלת את הרגעים האחרונים של חתן לעתיד בתור רווק (או בתור בנאדם "חופשי") ונועדה לתת לו את ההזדמנות האחרונה שיש לו לחגוג כאילו היה רווק כדי שיוכל לספק את הצורך שלו עד הסוף.
 
מסיבת רווקים זה בעצם טקס- טקס שנועד להוציא מהמערכת שלנו את כל הרצון שלנו להיות עם נשים אחרות, לחגוג עד אור הבוקר רק עם חברים, לחיות לבד ולהנות מהחיים כמו שרק רווקים יכולים להנות. מסיבת רווקים נועדה לכל אלה שקרובים לחתונה ומספקים להם את ההזדמנות האחרונה הזאת לחגוג ולעשות מה שהם רק רוצים ולא יכולים לעשות אחרי החתונה.
 
מסיבת רווקים יכולה להיות החל ממפגש חברתי פרטי בין כמה חברים טובים עד למסיבה במועדונים, הזמנה של חשפניות ושתייה עד איבוד ההכרה- מסיבת רווקים זה בעצם טקס שנועד למצות כמה שיותר את הרגעים האחרונים שיש לחתן לעתיד לפני שהוא בא בברית הנישואים ומתחייב עבור הכלה שלו לחיים משותפים ביחד.
 
חתונה זה דבר ששנוי במחלוקת לאחרונה- ישנם אנשים שחושבים שחתונה היא מוסד שאבד עליו הכלח והוא כבר מיותר בימינו (פשוט מהסיבה שבעבר היה צריך בזוג אנשים שמתחייבים אחד כלפי השני כדי לשרוד בעולם הקשה והקר) ובעת הקדמה הטכנולוגית זה כבר לא הכרחי כי אנשים יכולים לשרוד גם לבדם או בזוג אבל בלי הצורך להתחייב אחד כלפי השני.
 
חתונה זה אולי משהו שעשוי להועיל בזמן שאנחנו מגדלים ילדים ביחד- המחויבות שלנו כלפי הילדים מכריחה אותנו להישאר שם ולדאוג להם עד שהם יוכלו לעמוד על הרגליים שלהם ולטפל בעצמם, אבל חוץ מזה אחוז הגירושים מדבר בעד עצמו. עם זאת, חתונה היא גם אירוע שעדיין נחוץ ויפה בעיניי הרבה אנשים והוא טקס שמשקיעים בו הרבה זמן, מאמץ וכסף כדי להפוך את האירוע לכמה שיותר מושלם עבור החוגגים אותו- החתן והכלה.
 
חתונה עשויה לסמל את ההתחלה של הסוף (חיים משותפים ביחד) או את הסוף של ההתחלה (סוף חיי הרווקות). מסיבת רווקים הוא טקס שנועד לנצור את הרגעים האחרונים האלה של החתן לעתיד בתור רווק (למרות שהוא ממילא לא רווק, אבל זו ההזדמנות האחרונה שלו להיות רווק ולכן לשם העניין בזמן המסיבה הוא רווק לכל דבר) ולחגוג עם קייטרינג חלבי לאירועים קטנים ולחגוג כמו שהוא לא יוכל לחגוג שוב אף פעם לאחר החתונה (עקרונית).
 
מסיבת רווקים היא מסיבה שנועדה לתת לחתן לעתיד הזדמנות לעשות את כל מה שהוא רוצה ואולי לא יוכל לעשות. מסיבת רווקים נותנת לו ההזדמנות להתפרע ולעשות את כל מה שהוא רוצה בלי להתחשב בתוצאות של המחויבות שיש לו כלפי הכלה שלו לעתיד. מסיבת רווקים היא בעצם ההזדמנות האחרונה שלו להיות רווק שוב ולהוציא מהמערכת שלו את כל מה שהוא עשוי להשתוקק לו אחרי החתונה.