צילום אירועים הוא דרך מצויינת להנציח את האירועים החשובים ביותר בחיינו, בין אם מדובר בברית, בבריתה, במסיבת בת מצווה, באירוע בר מצווה, בחינה, בחתונה, במסיבת פרישה או בכל אירוע משמח אחר. גם שנים לאחר האירוע אנחנו יכולים לצפות בסרט שלו או לפתוח את אלבום התמונות ולהזכר באירוע עצמו, מי היה בו, כיצד נראינו, איזה אוכל היה וכיצד הוא התנהל. כמו כן, צילום אירועים מבטיח לנו שגם הדורות לאחר מכן יזכרו כיצד נראו סבא וסבתא, או סבא רבא וסבתא רבתא ביום חתונתם. כשם שאנחנו מתרגשים מהתבוננות בתמונות ישנות של הורינו וסבינו ובמיוחד בתמונות מיום החתונה שלהם או מיום בר המצווה או בת המצווה שלהם כך גם יום אחד ילדינו ונכדינו יתרגשו לראות תמונות שלנו מיום החתונה. כך שבהחלט לא כדאי לוותר על צילום מקצועי ואיכותי של האירועים המשמעותיים והחשובים ביותר בחיינו.

 
צילום אירועים הוא משהו שבשום פנים ואופן לא כדאי לוותר עליו, גם אם אתם עורכים חתונה צנועה או אירוע צנוע ולא רוצים להפריז בהוצאות. אם אתם בכל זאת מנסים לחסוך קצת כסף אתם יכולים לבחור לתעד את החתונה שלכם רק בוידאו או לחלופין לדאוג לצלם מקצועי שיצלם אך ורק צילומי סטילס, אך לא כדאי לוותר על המצאו של צלם מקצועי באירוע, כך או כך. הרי חתונה היא אירוע של פעם בחיים וכך גם מסיבת בר מצווה. אם אתם משקיעים כל כך הרבה כסף בשמלת כלה, בחליפת החתן, באיפור ובשיער של הכלה ובכלל באירוע עצמו בהחלט כדאי להנציח אותו וליצור לעצמכם אלבום מופלא, מזכרת שתוכלו לעיין בה שוב ושוב בעתיד, גם שנים רבות לאחר האירוע עצמו. אם אתם אכן שוקלים ברצינות לוותר על הנצחת האירוע חשבו על כך ששנים לאחר החתונה אתם תתאכזבו מאוד אם לא תהיה לכם מזכרת איכותית להסתכל בה ולהזכר בה. אנשים רבים נהנים לראות את יום חתונתם בוידאו או מונצח באלבום גם שנים רבות לאחר היום החשוב הזה. כאמור לעיל, כדאי לצלם ולהנציח את האירוע המיוחד לא רק בשבילנו אלא גם בשביל הילדים שלנו ואפילו הנכדים והנינים שלנו.
 
צילום אירועים יכול להתבצע בצורות רבות, מגוונות ושונות, והדבר קשור בדרך כלל בבעלי השמחה ובצלמים שהם שוכרים לצורך האירוע. אם חשוב לכם שהצילומים יהיו אמנותיים יותר ובשחור לבן, או בעלי מראה עתיק, כדאי להודיע מכך מראש לצלמים. אם חשוב לכם צילומים בהרכב מסוים, למשל צילום משותף של משפחת הכלה ומשפחת החתן, כדאי להודיע מכך מראש לצלמים ולתאם איתם בדיוק את סוג התמונות שאתם רוצים, כדי שביום המיוחד שלכם לא תצטרכו לחשוב על כך ותדעו שבסוף תקבלו בדיוק את התמונות שרציתם וחלמתם עליהן וכך תהנו הנאה גדולה ושלמה מהתוצאות של צילום אירועים.